Afganistan na kołach

“Afganistan na kołach” to kolejna z serii książek opowiadająca o moich wojennych przeżyciach. Tym razem GROM przenosi się z Iraku do Afganistanu, choć w Iraku nadal stacjonują polskie wojska i trwa wewnętrzny konflikt.

Tak naprawdę, to robimy robotę jednostek dalekiego rozpoznania, ale nie mam z tym problemu, jak ktoś lubi wojaczkę, to wszędzie się odnajdzie. Ciężko mi to przyznać, ale ja to po prostu lubię, zawsze chciałem być żołnierzem, choć wojna to niezłe gówno, muszą być tacy jak ja, jak my i się w tym babrać, by ktoś gdzieś tam, w tym samym czasie mógł zasiąść za stołem zasłanym nieskazitelnie białym obrusem.

GROM w Afganistanie funkcjonuje jako samodzielny Task Force w kanadyjskiej strefie odpowiedzialności, w prowincji Kandahar. Afganistan to mozaika kultur, różnorodna ludność wyznająca odmienne wartości i zasady. Operatorzy GROM-u, poza wykonywaniem operacji specjalnych, muszą nauczyć się funkcjonować wśród obcych.

Afganistan to kraj o bardzo surowym klimacie, gdzie, na równi z nieprzewidywalnym przeciwnikiem, ogromnym zagrożeniem jest klimat i pozostawione przez Rosjan miny. Książkę można śmiało zaliczyć do książek „drogi”.  Większość operacji bojowych prowadzi się przy użyciu samochodów terenowych Humvee, te wozy nie stanowią tylko o sile oręża, ale podczas kilkudniowych patroli stają się domami na kołach. Rejony działania, do których dociera ich nowoczesna kołowa karawana często okazują się zapomnianymi nie tylko przez nasz świat, ale i Afganistan miejscami na mapie. Podczas czytania tej książki  wraz z Navalem dojedziesz tam, gdzie od bardzo dawna nie widziano człowieka spoza Afganistanu.

EDYCJA LIMITOWANA – Każdy egzemplarz zawiera autograf Navala i jest odręcznie numerowany przez autora.
W jednym egzemplarzu tej edycji znajdzie się nagroda specjalna od Navala – zegarek taktyczny marki TRASER.
(Ten kto znajdzie w swoim egzemplarzu symbol zegarka otrzyma nagrodę specjalną).