Ostatnich gryzą psy – NOWE WYDANIE

Edycja limitowana – ograniczona liczba egzemplarzy w oprawie twardej. Każdy egzemplarz zawiera autograf i jest odręcznie numerowany.

Specjalny dodatek w tej edycji! Nowe zdjęcia i trzy dodatkowe rozdziały napisane przez jednego z przyjaciół Navala – Michała, współprowadzącego podcast „Na celowniku Navala z Michałem”.

Podróż w czasie, od zwykłego małomiejskiego dzieciństwa po ciężką pracę w zespole bojowym GROMu.

Prawdziwe wspomnienia GROM-owca o szczęściu, jakie trzeba w życiu mieć, bo nie zawsze chęci i umiejętności pozwalają, by osiągnąć obrany cel. To także obraz determinacji i ciężkiej pracy, dzięki której, początkowe niepowodzenie przekuwa się w sukces.

Na stronach tej książki znajdziecie fizyczny wysiłek do bólu po krew, nie znajdziecie jednak chwili zwątpienia i poddania się. W książce nie ma gotowej recepty na sukces. Jak autor często powtarza, każdy ma inną drogę do celu, ale jest w niej nadzieja, że jak on dał radę, to czemu wy macie nie dać!

Naval nie zawsze był operatorem GROMu. By nim się stać w jego przypadku trzeba było być wcześniej dekarzem, ślusarzem, spawaczem, kelnerem, a i drobnym przemytnikiem. Taka była jego droga, inni chłopcy byli wcześniej technikami szkół rolniczych, prokuratorami, strażakami, a nawet trafił się architekt.

Być żołnierzem tej Jednostki, to bycie żołnierzem uniwersalnym, dla każdego dobrego chłopaka jest w GROMie miejsce. Te nabyte czasami mimowolnie w cywilu umiejętności pozwalają przejść selekcję i kurs podstawowy. Ale to nie koniec, zdradzi wam, że selekcja w GROMie trwa wiecznie.

Naval opowiedział wam wcześniej swą historię jak „Przetrwać Belize”, ale by móc poznać sztukę przetrwania w ekstremalnych warunkach belizeńskiej dżungli, musiał wcześniej przetrwać… Starsze siostry, szkołę zawodową, zasadniczą służbę wojskową w Lublińcu, misję w Libanie, pracę robotnika i strażnika w fabryce, selekcję, usunięcie z kursu podstawowego w GROMie i polityczne zawirowanie wkoło GROMu.

To żadne bohaterstwo, to życie, dla tego warto przeczytać tę książkę! Ona pokaże Ci że i Twoje życie wcale nie jest nudne, i że warto mieć cel, a do niego dobry plan!